Albums | Birdhause - After All These Years (EP)
- Ilke Clissen
- 12 jun
- 2 minuten om te lezen
Wanneer een band uit de Kempen op de radar verschijnt, kan ik daar alleen maar trots op zijn. Als die band dan ook nog eens indierock maakt én goed klinkt... wel, daar word ik gelukkig van. Birdhause is hier het perfecte voorbeeld van. Deze driekoppige Turnhoutse band heeft hun allereerste EP op de wereld losgelaten (op mijn verjaardag nog wel) onder de naam “After All These Years”. Eerste single Float Away kwam ondertussen al meerdere maanden geleden uit en wist toen meteen mijn aandacht te bemachtigen. Dit nummer, met zeer hoog meezinggehalte, deed me instant denken aan Jimmy Eat World, een band die bij mij een nostalgisch gevoel weet op te wekken. Ook hun tweede single Broken Bicycle wist diezelfde nostalgische snaar te raken.
Al was het voor mij toch vooral de derde single I Will Be Waiting die écht bleef hangen. Van de hoge noten die het refrein doen losbarsten, tot die twee “I will be waiting”-en op het einde, is dit gewoon een sterk nummer waar ik niet genoeg van kan krijgen. De laatste single die werd uitgebracht voor de release van deze EP, is opener Escape Plan. Daar waar het nummer soms wat repetitief is, maakt dit het net enorm catchy! Om meteen vrolijk van te worden. Een goede keuze dus om de EP mee te starten.
Het was dan eigenlijk alleen nog EP-afsluiter Slow Down die ik nog niet eerder had kunnen beluisteren. Ik kan je zeggen ... dat nummer heeft een perfecte titel. Bij de eerste luisterbeurt bekroop me een rustgevend gevoel en zakte ik nog wat verder weg in mijne zetel. Hoewel de zang in de strofes hier niet altijd even sterk is, heeft dit nummer wel echt een straf refrein en heel fijne melodieën en riffs. Meestal ben ik niet zo'n fan van de tragere tracks op albums, maar om de een of andere reden spreekt deze me echt aan. Misschien omdat ik de boodschap van dit nummer even echt moest horen. Ik ga hem in elk geval zeker nog wat vaker opzetten! Net zoals de rest van deze EP overigens.
After All These Years is een enorm sterke debuut-EP waar de mannen van Birdhause trots op mogen zijn. Fans van indierock en Jimmy Eat World, moeten deze zeker een kans geven. Je zal niet teleurgesteld zijn.
Releasedatum: 12 juni 2025
Luister:
