top of page

Sounds | At First Light - A World Unworthy

14 uur geleden
2 minuten om te lezen

De Amerikaanse progressive extreme metalband At First Light presenteert met ‘A World Unworthy’ de tweede single van het aankomende album Subaltern Obsequy. De track is onafhankelijk uitgebracht via TuneCore en vormt een nieuwe kennismaking met het ambitieuze, duistere en historisch geïnspireerde conceptuele werk van de band.


In ‘A World Unworthy’ neemt At First Light de luisteraar mee naar het Oostfront tijdens de Tweede Wereldoorlog. Een uitgeputte Duitse officier staat op het punt opdracht te geven tot de executie van Oekraïense burgers, wanneer een bovennatuurlijke ontmoeting hem confronteert met een gruwelijke historische werkelijkheid. In een beklemmend visioen wordt hij teruggeworpen naar de Holodomor, de door het Sovjetregime veroorzaakte hongersnood in Oekraïne. Langzaam wordt duidelijk dat beide strijdende regimes onderdeel zijn van een veel groter, vernietigend kwaad. De track mondt uit in een dramatische confrontatie tussen de vluchtige mogelijkheid van genade en de verpletterende macht van systemisch kwaad.



De thematiek sluit aan bij het overkoepelende concept van Subaltern Obsequy. Het album, waaraan de band gedurende zes intensieve en vormende jaren heeft gewerkt, onderzoekt de theorie van ‘The Great Filter’: het idee dat de menselijke intelligentie en vernietigingskracht zich sneller ontwikkelen dan het vermogen om samen te werken en zich te verenigen. Aan de hand van historische horrorverhalen uit de periode vóór en tijdens de Tweede Wereldoorlog schetst At First Light een wereld waarin mysterieuze Entiteiten achter de schermen de loop van de geschiedenis beïnvloeden. Aan het hoofd van dit duistere gezelschap staat de oeroude macht Mother War.



Ook muzikaal laat de band zich niet graag in een hokje plaatsen. At First Light omschrijft Subaltern Obsequy als een album waarin artistieke vrijheid centraal staat, zonder vastomlijnde genres, regels of verwachtingen. Progressive extreme metal vormt de basis, maar invloeden uit onder meer Opeth, Katatonia, Behemoth, My Dying Bride en The Gathering zijn terug te horen in de brede muzikale benadering.



De bezetting bestaat uit Mother War (zang), Xeper (gitaar, achtergrondzang en programmering), Sarin (leadgitaar en programmering), Eidolon (bas) en Abattoir (drums).


De productie van het album was in handen van Mark Lewis, terwijl Justin Shturtz bij Sterling Sound de mastering verzorgde. Karl Sanders van Nile verzorgde de orkestraties op ‘Still Life’ en ‘Eleanor Rigby’.


At First Light Online



bottom of page