top of page

Sounds | Maria Iskariot - WaaromDaarom

Bijgewerkt op: 29 mei


Maria Iskariot is jong en geweldig, en ge zult het geweten hebben. 

Geen idee wat de vraag is, maar WaaromDaarom is het antwoord.

Op de tweede single van hun debuutalbum gooien de vier Maria’s weer alle remmen en een stevige pot punkysaus los op een geweldig melodieus popnummer. Het resultaat zorgt in onze lage landen en daarbuiten ongetwijfeld voor een resem beschadigde (bureau) stoelen, bier- en limonadevlekken op onbedoelde dansvloeren en verkeersonveilige situaties.

Ik heb het ervoor over.

 

‘Engel, red mij’, schreeuwde ik samen Luc De Vos in 1991. We hebben er even op moeten wachten, maar Maria is naar ons gekomen. 

 

Luister ook naar


Live


Lees


Maria Iskariot is de patroonheilige van betwistbaar gedrag. Het is punkrock uit Gent. Lawaaierig strofe, refrein, strofe. Liefde voor de onbeminden, vijgen na Pasen, maar in de eerste plaats een knieval voor de zondaars. 


Zoals het een band op platenlabel Burning Fik (Hang Youth, Gotu Jim, etc) betaamt poogt Maria Iskariot een greintje hoop te vinden in schier allesomvattende hopeloosheid. “Ik was vergeten dat het ook nog anders kon,” tieren de stoutmoedige telgen van de kapitalistisch-realistische wereld. Gelijke delen paniekaanval, pseudofilosofisch pamflet en vlam-in-de-pan nodigt de punkband uit Vlaanderen eenieder die zich eveneens op de limieten begeeft uit met hen te komen rellen – in een gecontroleerde setting welteverstaan. En niets slopen hoor, want er is al zoveel kapot. 


Hun EP EN/EN dropte april ‘24 en diezelfde maand werden ze bekroond als winnaars van Humo’s Rock Rally 2024. De groep speelde ondertussen meer dan 100 concerten in binnen- en buitenland en nadat een live video van hen viral ging (+2M views), werden ze opgepikt door Tropical Fuck Storm om hen als support te vervoegen op hun tour door het VK, Duitsland en Scandinavië. 


Hun samenwerking met het Spaanse label Montgrí en hun aankomende festivaltour in Nederland en Duitsland, opgezet met Radar en DQ Agency, bewijst nogmaals dat de energie van de band taalbarrières doorbreekt. Onlangs tekende ze ook bij Wapa Wapa, die hen in Frankijk zullen aanbieden.


Naar aanloop van de release van hun debuutalbum in oktober ‘25, verscheen eerder dit jaar al hun single Leugenaar, een mokerslag van compromisloze punk die menig grondvesten doet daveren. 


Nu lanceren we de tweede single, Waaromdaaromvergezeld van een videoclip van Studio Liftmuziek In de video volgen we een groep kinderen die allerlei hindernissen moet zien te ontwijken in een videospel. In Super Maria Iskariot kiezen ze hun favoriete bandlid en wagen ze zich aan een levensparcours vol valstrikken.



Osi and the Jupiter bij Brothers In RAW

bottom of page